ליגת האלופות – הדובדבן של הכדורגל

מי לא שמע את השם "ליגת האלופות"? איך שאנחנו שומעים את הביטוי אנחנו מדמיינים אוטומטית את היכל התהילה של הכדורגל. ליגת האלופות היא מקום מפגש הקבוצות הגדולות באירופה, האלופות האמיתיות, שעובדות קשה מאוד במהלך השנה על מנת להגיע למעמד ובטח ובטח על מנת לזכות בגביע הנכסף.

ליגת האלופות – קצת היסטוריה

ליגת האלופות היא מסורת ותיקה רבת שנים שהחלה את דרכה בשנת 1955, אך השם "ליגת האלופות" עצמו הוענק רק בשנת 1995 לאחר החלטה לשנות את השם מ"גביע אירופה למועדונים". שינוי זה הוא לא סתם שינוי רגיל – זהו שינוי שהוליד את אחד הביטויים החזקים בכדורגל העולמי – ליגת האלופות.

ליגת האלופות עברה שינויים כאלו ואחרים במהלך השנים, אך הסטינג הנוכחי נקבע בשנת 2009, סטינג שכולל בשלב הבתים 18 מקומות לאלופות (13 נכנסות אוטומטית ו- 5 נוספות נכנסות לאחר סיבובי המוקדמות) ו – 14 מקומות לקבוצות שאינן אלופות.

באירופה כמו באירופה, הדבר העיקרי שקובע הוא כמות הגולים, לכן ככל שקבוצה תצבור בסך הכל כמות גדולה יותר של גולים, כך יהיה לה סיכוי גבוה יותר לזכות באליפות.

הזוכות הכי בולטות לאורך השנים הן ריאל מדריד ומילאן ואחריהן ליברפול ובאיירן מינכן ולמעשה כמעט כל שנה אנחנו כמעט יודעים מי תנצח, בגלל שאין מה לעשות, למרות המספר הגדול של האלופות – יש כמה שהן החזקות ביותר.

ליגת האלופות – הכדורגל הכי מיוחד על הפלנטה

אחד הדברים שהכי יפים בליגת האלופות, זה המפגש הזה בין הקבוצות הטובות באירופה. אירופה ידועה בכדורגל האיכותי שלה, חלק גדול מהמדינות באירופה מציגות כדורגל איכותי ולא סתם, המון המון כסף ואהבה מושקעים בכדורגל האירופאי ללא מגע של תרבות ה"חפיף". הכל מנוהל בצורה סופר מקצועית ובהתאם כך נראה גם הכדורגל.

אבל מה שבאמת מעניין ומסקרן הוא ההבדלים באופי המשחק במדינות שונות – למשל, הגרמנים משחקים בצורה מאוד טקטית והתקפית, האיטלקים משחקים חזק והספרדים אוהבים לשחק כדורגל מלא תשוקה. הכדורגל באירופה הוא המקום שבו האופי של העם מגיע לידי ביטוי. במפגש הזה בליגת האלופות אנחנו בעצם צופים במפגש קוסמופוליטי בין מדינות שונות, עמים שונים, תרבויות שונות, שכל אחת משחקת את הכדורגל שלה בצורה מעט אחרת.

ליגת האלופות – כדורגל איכותי ומושלם

לא סתם קוראים לליגת האלופות – "אלופות". באירופה כולן אלופות. אבל פה תנצח האלופה הכי גדולה.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם