מתעניינים בדרכון פורטוגלי? הנה מידע שאולי יעניין אתכם לדעת לגבי התהליך

בדצמבר 1496 הורה מנואל הראשון, מלך פורטוגל, לגרש את יהודי פורטוגל והמהגרים מספרד בעקבות לחץ של אשתו, אשתו, והוריה – איזבל ופרננדו השני המלכים הקתוליים.  אם הזמן יהודי ספרד ופורטוגל היגרו לרוב למדינות בצפון אפריקה וחלק באירופה. באפריל 2015, אישרה ממשלת פורטוגל ליהודים להנות מהזכאות להוצאת דרכון פורטוגלי לבד או בעזרת ליווי.
במאמר תוכלו למצוא מידע על זכאותכם לקבל דרכון פורטוגלי.

איך נולדה הזכאות לקבלת דרכון ואזרחות פורטוגלית?

בתחילה רק יהודי ספר גורשו ע"י הצו של המלכים הקתולים והגיעו לשטחי פורטוגל והיוו 10% מהאוכלוסייה. אך לבסוף מנואל, מלך ספרד, ביטל את הצו משום שהיה מעוניין ביכולותיהם, בקשריהם ובכספם, והוציא צו של הטבלתם לדת הנוצרית. יהודים רבים המשיכו לקיים את דתם בסתם ונקראו "אנוסים" וגם הם היו רדופים מה שהביא להגירתם מפורטוגל. כתוצאה מכך כיום פורטוגל מאפשרת את תהליך הוצאת הדרכון הפורטוגלי לבד או בליווי חברות מתמחות.

דרכון פורטוגלי
דגל פורטוגל

קצת על פורטוגל

פורטוגל נחשבת כיום למדינה משגשגת, בה תושביה נהנים מאיכות חיים גבוהה. מקיומה ביבשת אירופה מקנה לה יתרון במסחר הימי.
בעוד שישראלים רבים זכאים להוצאת דרכון פורטוגלי לבד, רק חלקם באמת נוקטים בצעדים הנדרשים להוצאת הדרכון. אפשר להבין אותם כי זה הליך מורכב ולא פשוט.

יתרונותיו של דרכון פורטוגלי

  1. הדרכון הפורטוגלי מדורג כהדרכון השישי הטוב בעולם
    2. עם דרכון פורטוגלי ניתן לקבל ויזה לארה"ב.
    3. הדרכון מורש באופן. אוטומטי לילדים בניגוד לדרכונים אחרים. בעזרת הדרכון
    4.  הדרכון הפורטוגלי מאפשר עבודה בכל מדינות האיחוד האירופי.
    5.  בעזרת הדרכון הפורטוגלי ניתן לטייל במקומות שלא ניתן להגיע עם דרכון ישראלי כמו – באלי.

במה כרוך הוצאת דרכון פורטוגלי?

תהליך הוצאת דרכון פורטוגלי לבד או בליווי הינו בירוקרטי וכרוך בשלים רבים העלולים להימשך עד כ-4 שנים. ניתן לקצר את התהליך באמצעות מציאת שייכות אל קהילת מגורשי ספרד. ישנו מאגר שמות שממשלת פורטוגל מפרסמת ובו מופיעים אלפי שמות משפחה של תושבי יהודים פורטוגלים אשר גורשו מהמדינה בעקבות החלטתם של איזבל ופרננדו, המלכים הקתולים. הופעה במאגר מקנה אוטומטית זכאות ומקצרת את התהליך.

כמה עולה דרכון פורטוגלי?

עלות של הוצאת דרכון פורטוגלי לא זולה ומקלה על התהליך אם יש לכם את כל הידע הנדרש. אין ספק שהוצאת הדרכון דרך חברות המתמחות בתהליך זה לוקחות יותר כסף, אך עוזרות מאוד למי שלא בקיא וזקוק לעזרה מהתחלת תהליך הוצאת הדרכון עד לסופי.
שימו לב רק אחרי שיש אישור לתעודה ממשרד החוץ הפורטוגלי תיפתח באופן רשמי תהליך האזרחות.

 האם אפשר להוציא דרכון פורטוגלי לבד וללא ליווי עורך דין?

כיוון שהליכי הוצאת דרכון פורטוגלי ארוכים ודורשים יצירת קשר מול גופים רשמיים בישראל ובפורטוגל, קיימים יתרונות רבים לקבלת סיוע בתהליך מחברה ייעודית או עו"ד המתמחים בכך. סיוע זה כרוך כמובן בעלות משתנה של שכר טרחה, אותו ניתן לחסוך אם מחליטים לבצע את התהליך הוצאת דרכון הפורטוגלי לבד. יש לקחת בחשבון כי הנושא דורש השקעה ולא מעט זמן, נוסף על הצורך המהותי בתרגום האפוסטיל לפורטוגלית על ידי עורך דין נוטריון מוסמך לכך.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משחקי כדורגל בחו״ל
30/5/2020 – גמר ליגת האלופות

SAVE THE DATE כמדי שנה, כל משחקי ליגת האלופות משלב הבתים ועד למשחקי חצאי הגמר, נועדו לקדם אותנו לרגע השיא של עונת הכדורגל: משחק גמר ליגת האלופות בין 2 הפיינליסטיות.

רכב חשמלי סיני
בלוג
סין – מעצמה של רכבים חשמליים

סין הופכת במהירות למעצמה בתעשיית הרכב החשמלי, עם הרבה חידושים וטכנולוגיה ששוחררו מיצרניות הרכב הסיניות. עם למעלה מ-20 מיליון כלי רכב חשמליים כבר על הכבישים וכ-5 מיליון שנמכרו ב- 2021,

בלוג
מטיילים, נהנים ולומדים על רכבים חשמליים

תערוכת טכנולוגיית הרכב החשמלי וההיברידי הוא המקום המושלם ללמוד על החידושים האחרונים בטכנולוגיית הרכב החשמלי וההיברידי. עם כל כך הרבה טכנולוגיות חדשות המוצגות, אתם בטוח תמצאו משהו שמעניין אתכם. ועם