ביטוח רפואי לחול לסובלים מבעיות רפואית כרוניות או מצבים רפואיים קודמים – איך זה עובד?

כשאנחנו מתעניינים בפוליסת ביטוח בריאות או ביטוח חיים, באופן טבעי המצב הרפואי שלנו משפיע בצורות שונות על סוג הפוליסה שנקנה בסופו של דבר, וכן על עלויות הפרמיה שלה.

ככל שמצבנו הרפואי יהיה מסובך יותר, במידה וחברת הביטוח תהיה מוכנה למכור לנו פוליסה, אזי המחיר שנשלם עליה יהיה גבוה יותר. זה טבעי, מאחר והחברה לוקחת סיכון בעצם זה שהיא מוכנה לבטח אותנו.

המצב איננו שונה גם כשרוכשים ביטוח רפואי לחול. אומנם מדובר על ביטוח קצר ימים לעומת ביטוח בריאות רגיל, מאחר והוא תקף אך ורק לתקופה בה אנחנו נמצאים בחו"ל,

בין אם זה במסגרת נופש, טיול משפחתי, עבודה או כל סיבה אחרת אך מדובר בפוליסה שאמורה לאפשר לנו לקבל החזרים כספיים על עלויות טיפול רפואי כשנשהה מחוץ לישראל וכן היא כוללת במקרים רבים, החזר עלויות על טיסה חזרה לארץ במידת הצורך.

כשאנחנו נמצאים בחו"ל, בין אם אנחנו אנשים בריאים ללא שום בעיות רפואיות כרוניות או אחרות וללא היסטוריה רפואית מורכבת ובין אם כן,

עלינו להחזיק ברשותנו פוליסת ביטוח רפואי לחול, אחרת אנחנו עלולים לשלם בעצמנו עלויות של כל טיפול רפואי שנקבל מחוץ לישראל.

זה נכון לטיפולים קטנים ופשוטים, וזה בוודאי נכון עבור טיפולים מורכבים.

כיצד מצב רפואי מסובך משפיע על הפוליסה שלנו?

חברות הביטוח מתבססות על הדיווח שמספקים להם המבוטחים.

לכן, עלינו לספק להן דיווח אמין ומלא אודות המצב הרפואי שלנו, בהווה ובעבר (במידה ויכולה להיות לכך השפעה מיוחדת).

אם לא נספק מידע מלא ואמין, אז אם חס וחלילה יקרה משהו אזי שהחברה לא תהיה מחויבת לשלם לנו עלויות שכרוכות לסוג הטיפול שקיבלנו.

ואני עלולים לרכוש פוליסה בסיסית שלא תספק לנו את המענה הדרוש.

אם אנחנו מתמודדים עם מצב רפואי מורכב, כאמור בהווה או היסטוריה רפואית מורכבת, ברגע שנספק לחברה את כל המידע, אז היא תוכל להציע לנו פוליסות ספציפיות עבורנו, הן יהיו יותר יקרות אך גם יותר משתלמות מבחינת הכיסויים שהן כוללות.

אנחנו יכולים למצוא פוליסות עבור חולי סרטן, חולי לב, מושתלי איברים ועוד.

חשוב לציין כאן שתי נקודות מהותיות:

הראשונה, אנחנו צריכים לוודא שהרופאים מאשרים לנו לטוס, אחרת הפוליסה לא תהיה תקפה.

נקודה שנייה כל חברה מציעה פוליסה שונה, כולל פוליסות מורחבות שונות, בין אם זה מבחינת כיסויים ובין אם זה מבחינת עלויות.

במידה והנכם סובלים ממחלה כרונית או בעיה רפואית העלולה לייקר את הביטוח, לפני שתרכשו פוליסת ביטוח רפואי לחול, יהיה נכון להיכנס לאתר WOBI ולקבל את כל המידע הרלוונטי, להשוות בין ההצעות השונות ולרכוש בסופו של דבר את הפוליסה המשתלמת ביותר.

מקור תמונה:
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רכב מסביב לעולם
בלוג
עליית המכירות של רכבים חשמליים מסביב לעולם

עליית המכוניות החשמליות ברחבי העולם היא אחת ההתפתחויות המרגשות ביותר בשנים האחרונות. כלי רכב אלו, עם אפס פליטות מציעים דרך ברת קיימא וידידותית יותר להתנייד, תוך שהם מספקים יתרונות רבים

משחקי כדורגל בחו״ל
ליגת האלופות עונת 2019/2020

הבמה הכי גדולה של הכדורגל יוצאת לדרך תודו שהתגעגעתם, תודו שגם אתם שמחים אומנם שמשחקי הליגות האירופאיות יצאו לדרך אך אתם משתוקקים לדבר האמיתי…אז הכינו את הצעיפים, את הבירות, את